13/2/2023

Przygotowanie lokalu do zamieszkania

Przygotowanie lokalu do zamieszkania wiąże się z wieloma czynnościami. Po odbiorze wymarzonego domu od dewelopera czekają Cię jeszcze prace wykończeniowe. To właśnie od tego etapu zależeć będzie funkcjonalność i nastrój panujący w pomieszczeniach.

Dom w stanie deweloperskim wymaga szeregu czynności wykończeniowych. Warto zrealizować je jeszcze przed przeprowadzką, aby w pełni korzystać z nieruchomości. Wkrótce odbierasz swoje wymarzone lokum i chcesz się jak najszybciej wprowadzić? W tym artykule podpowiemy, co jeszcze trzeba zrobić.

Stan deweloperski Nowa Bud

Kupując u nas dom, otrzymujesz lokal w stanie zamkniętym. Oznacza to, że od zewnątrz dom jest całkowicie wykończony, wszystkie pomieszczenia są chronione przed warunkami atmosferycznymi, a instalacje gotowe do przyłączenia niezbędnych urządzeń. W ramach standardu deweloperskiego otrzymujesz między innymi:

  • pokrycie dachowe z paneli na rąbek stojący wraz z orynnowaniem,
  • 3-szybowe okna PVC rozwierno-uchylne, stalowe drzwi zewnętrzne oraz garażowe,
  • schody z klejonego drewna bukowego lub sosnowego w stanie surowym,
  • taras oraz schody zewnętrzne wejściowe z kostki brukowej,
  • ogrodzenie z furtką ogrodową i otwartym podjazdem,
  • instalację grzewczą z kotłem gazowym, opcjonalne ogrzewanie podłogowe na parterze w części mieszkalnej, grzejniki płytowe na piętrze i w garażu,
  • instalację sanitarną, kanalizacyjną i elektryczną wraz z gniazdkami i przyłączami,
  • szpachlowane i pomalowane na biało ściany wewnętrzne,

Zakres prac wykończeniowych

Kolor ścian to całkowicie indywidualna kwestia. Jeżeli zdecydujesz się na inny kolor, niż oferowany w naszym standardzie biały, możesz od razu przejść do malowania. Ściany w nowym domu będą wyłożone płytami Fermacell, które mają bardzo gładką powierzchnię i są przez nas dodatkowo tynkowane na łączeniach.

Następnym krokiem jest ułożenie podłóg, wykończenie schodów oraz montaż drzwi wewnętrznych. Pomieszczenia będą już wyposażone we wszystkie niezbędne gniazdka i przyłącza zgodnie z projektem, więc po zakupie odpowiednich urządzeń kuchennych i sanitarnych możesz od razu przejść do ich instalacji. Ostatnim krokiem jest umeblowanie pomieszczeń.

Kompleksowe wykończenie wnętrz

Dla zapracowanych osób, które nie mają czasu na samodzielne wykończenie i wystrój wnętrz, doskonałym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług firmy, zajmującej się urządzaniem domów pod klucz. W ramach usługi profesjonaliści pomogą w zaprojektowaniu nowoczesnej i funkcjonalnej aranżacji, a także dopilnują ekipę remontową, aby wszystkie szczegóły zostały w pełni dopracowane. Jedną z zalet skorzystania z tego typu usług, jest to, że nie musisz martwić się wyborem poszczególnych elementów. Specjaliści samodzielnie dobiorą odpowiednie meble, rozwiązania i materiały dostosowane do Twoich potrzeb oraz możliwości finansowych. Dodatkowo po uzyskaniu akceptacji, zajmą się ich odbiorem ze sklepu i montażem. Dzięki temu wprowadzisz się do w pełni urządzonego domu!

Kieruj się swoimi potrzebami!

Planując przeprowadzkę do nowego domu kupionego w stanie deweloperskim, niezbędne będą prace wykończeniowe. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy lepiej zrobić to samodzielnie, czy zatrudnić profesjonalną firmę. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji właściciela. Jeśli sam zajmiesz się wykończeniem, finalne koszty będą nieco mniejsze. Z kolei korzystając z pomocy fachowców, nie będziesz musiał samodzielnie zajmować się szukaniem ekipy remontowej, zakupem materiałów lub szukaniem odpowiedniego wyposażenia.

Jeżeli chcesz umówić się na spotkanie, na którym obejrzysz dom pokazowy lub chcesz poznać szczegóły naszego standardu deweloperskiego, zapraszamy do kontaktu.

Wypełnij formularz lub zadzwoń pod 733850850.

Miło mi cię poznać

Zarezerwuj konsultację i spotkanie

Dziękuję

Wkrótce oddzwonimy
Proszę sprawdzić jeszcze raz
Chcesz wiedzieć więcej o projektach i technologii firmy?
Obejrzyj Prezentację
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji i poprawy usług, zgodnie z polityką prywatności.