13/2/2023

Przełomowa technologia

Proces budowy całorocznych domów drewnianych zmienia się dynamicznie wraz z rozwojem technologii. W domach Nowa Bud solidny drewniany szkielet występuje w parze ze specjalistycznymi płytami gipsowo-włóknowymi Fermacell. Ten innowacyjny produkt sprawia, że budowa domów o szkielecie drewnianym staje się jeszcze bardziej efektywna, a gotowy budynek jest bardziej bezpieczny, energooszczędny i trwały. Materiał jest idealnym zamiennikiem dla tradycyjnie wykorzystywanych do zabudowy ścian płyt drewnopochodnych, np. OSB. W tym artykule przedstawimy największe zalety wynikające z zastosowania płyt Fermacell w domach jednorodzinnych Nowa Bud.

Responsive image

Z zewnątrz bardzo ciężko odróżnić dobrze wykonany dom szkieletowy od domu murowanego. Na zdjęciu znajduje się dom 164 m² na osiedlu Sosnowy Park.

Uniwersalność

Płyty Fermacell mają bardzo uniwersalne zastosowanie, ponieważ mogą być używane nie tylko w konstrukcji ścian i stropów, jako płyty budowlane (klasy użytkowania 1 i 2 według normy DIN EN 1995-1), ale również jako płyty przeciwpożarowe oraz do pomieszczeń mokrych. Materiał jest stabilny i odporny na obciążenia, głównie za sprawą zaawansowanego procesu produkcyjnego, podczas którego płyty prasowane są razem z gipsem i wodą pod bardzo wysokim ciśnieniem.

Sprawia to, że gotowy produkt ma wyjątkowo wysoką gęstość. Dodatkowym atutem jest prosta obróbka, oraz świetna odporność na wilgoć, dzięki czemu warstwa paroizolacyjna jest znacznie łatwiejsza do zaprojektowania.

Responsive image

Wysoka gęstość i sztywność sprawia, że płyty można obrabiać narzędziami przeznaczonymi do drewna. Nawet w dużym powiększeniu widać, że krawędź nacięcia jest bardzo precyzyjna.

Efektywność kosztowa

Pomimo nieco wyższego kosztu w porównaniu do alternatywnych materiałów, płyty Fermacell pozwalają uprościć projekt i zmniejszyć koszty. Realizacja takiego poszycia jest wbrew pozorom wyjątkowo ekonomiczna. Nie potrzebujemy tak dużo materiału, a czas obróbki i montażu jest drastycznie skrócony.

Ogromne znaczenie ma tu również prefabrykacja, czyli wytwarzanie wielkowymiarowych elementów budowlanych poza miejscem budowy oraz możliwość korzystania z płyt natychmiast po dostarczeniu, co wpływa pozytywnie na efektywność budowy. Nie ma przestojów, proces obróbki jest błyskawiczny i praktycznie niezależny od warunków pogodowych.

Responsive image

Gładke wykończenie umożliwia nanoszenie farby na wewnętrznych ścianach bezpośrenio na płyty.

Pełna ochrona i bezpieczeństwo

Domy szkieletowe Nowa Bud wykorzystujące płyty gipsowo-włóknowe Fermacell zapewniają lepsze parametry akustyczne niż konstrukcje z poszyciem dwuwarstwowym z płyt drewnopodobnych. Znacznie lepiej prezentują się one też w zakresie ochrony przeciwpożarowej, gdyż są sklasyfikowane jako całkowicie niepalne (zgodnie z wymogami klasy materiałów budowlanych A2).

Warto również zaznaczyć, że ściana domu Nowa Bud jest wypełniona niepalną izolacją termiczną z wełny mineralnej, co sprawia, że pomimo iż dom posiada drewniany szkielet, to bezpieczeństwo przeciwpożarowe jest bardzo wysokie.

Responsive image

Deweloper Nowa Bud zbudował i oddał do użytku już ponad 140 domów wykonanych w technologii szkieletowej.

Idealny klimat we wnętrzach

Drewno to naturalny materiał budowlany, który zapewnia przyjemny klimat w pomieszczeniu. Na nic się to jednak nie zda, jeżeli inne elementy konstrukcyjne nie będą miały podobnych właściwości. Płyty gipsowo-włóknowe Fermacell idealnie współgrają z drewnem również w tej kategorii.

Przebywanie we wnętrzach staje się jeszcze bardziej przyjemne dzięki regulowaniu wilgotności powietrza oraz temperatury. W domach Nowa Bud wszystkie substancje wykorzystane do budowy ścian, izolacji, wykończenia czy konstrukcji są całkowicie naturalne, więc dom jest idealnym miejscem dla małych dzieci, czy alergików.

Budowa domu z zastosowaniem płyt Fermacell

Domy szkieletowe wykorzystujące w procesie budowy płyty Fermacell nie są jeszcze powszechnie stosowane, jednak świadomość zalet jakie ze sobą niosą wciąż rośnie. Decydując się na zakup domu warto sprawdzić z jakich materiałów deweloper korzysta w procesie budowy.

Rozważasz zakup domu i chcesz sprawdzić jak wygląda wysokiej jakości dom Nowa Bud? Chciałbyś się dowiedzieć więcej na temat domów szkieletowych? Zapraszamy do kontaktu z naszym opiekunem handlowym pod numerem 733-850-850.

Więcej informacji o płytach Fermacell znajdą Państwo na stronie producenta: www.fermacell.pl.

Obecnie realizujemy 3 osiedla domów:

Miło mi cię poznać

Zarezerwuj konsultację i spotkanie

Dziękuję

Wkrótce oddzwonimy
Proszę sprawdzić jeszcze raz
Chcesz wiedzieć więcej o projektach i technologii firmy?
Obejrzyj Prezentację
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji i poprawy usług, zgodnie z polityką prywatności.