13/2/2023

Dorastanie z psem

Posiadanie domowego zwierzaka może przynieść wiele korzyści zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Rodzinny pies dostarczy wspaniałe chwile radości i wspólnego zaangażowania w zamian oczekując jedynie opieki i miłości. Mieszkając w domu jednorodzinnym pod Warszawą możemy stworzyć optymalne warunki do życia dla naszego czworonoga.

Szczęśliwy pies oprócz ogrodu będzie mógł swobodnie zwiedzać w czasie codziennych spacerów okoliczne lasy i łąki, o co trudno w mieście. Dysponując dużym ogrodem nie musimy się ograniczać do ras przystosowanych do życia w ograniczonej, wybetonowanej miejskiej przestrzeni. Większe rasy rekomendowane dla najmłodszych dzieci takie takie jak Labrador, Owczarek niemiecki, czy Owczarek collie, które potrzebują przestrzeni i ruchu, stają się bardzo atrakcyjnymi wyborami.

Dzieci wychowujące się w domu z pieskiem dużo szybciej rozwijają wiele cennych umiejętności oraz nawyków, które będą procentować przez całe ich życie.

Zdrowie

Badania sugerują¹, że dzieci wychowywujące się w domu z dwoma lub więcej psami lub kotami w pierwszym roku życia, mogą być mniej narażone na rozwój chorób alergicznych. Kontakt z sierścią zwierząt domowych może wzmocnić wciąż rozwijający się układ odpornościowy i pomóc w zwalczaniu powszechnych alergenów i bakterii. Dodatkowo w późniejszym życiu spacer z psem jest świetnym powodem, żeby wyjść z domu, zaznać ruchu i oderwać się od komputera, czy telewizora.

Szacunek

Wymóg delikatnego i pełnego szacunku traktowania psa czy kota wykształci u dziecka wrażliwość na potrzeby innych. Okazywana przez zwierzaka bezwarunkowa miłość i fakt bycia odpowiedzialnym za domowego pupila zwiększa poczucie własnej wartości. Kiedy dziecko opiekuje się zwierzęciem, uczy się być miłym dla innych poprzez dbanie o podstawowe potrzeby swojego futrzastego przyjaciela. Dzieci dorastające ze zwierzęciem domowym charakteryzują się większym poziomem empatii, nie tylko wobec zwierząt ale także innych ludzi.

Odpowiedzialność

Zwierzęta potrzebują miłości, pożywienia oraz ruchu. Wymagają również czasu na pielęgnację i spacery. Opiekując się pupilem, dziecko uczy się że przyjemność wiąże się z obowiązkami, a zadania na dany dzień trzeba wcześniej zaplanować.

Zaufanie

Pies oferuje bezwarunkowe wsparcie, gdy dziecko jest smutne, rozgniewane lub zdenerwowane. Mogą one nauczyć budować zaufanie do innych. Nie bez powodu najbardziej popularnym zwierzęciem na sesjach terapeutycznych są właśnie psy.

Cierpliwość

Tresura i tworzenie więzi ze zwierzęciem wymaga czasu. Uczenie sztuczek i dobrego zachowania jest ciągłym procesem i zajmuje wiele godzin. Dzięki tej interakcji dzieci rozwijają wewnętrzną umiejętność wsłuchiwania się w potrzeby innych i niepoddawania się po niepowodzeniu i znacznie lepiej radzą sobie ze stresem.

Jeśli po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw zdecydujecie się na przyjęcie do Waszej rodziny psa, pomyślicie też o stworzeniu mu najlepszych możliwych warunków i zamieszkajcie w dużym domu ogrodem pod Warszawą. Przykładowo domy na osiedlu Sosnowy Park pod Grodziskiem są dostępne już od 3130 zł/m²!

1. źródło: https://www.sciencedaily.com/releases/2002/08/020828062738.htm

Miło mi cię poznać

Zarezerwuj konsultację i spotkanie

Dziękuję

Wkrótce oddzwonimy
Proszę sprawdzić jeszcze raz
Chcesz wiedzieć więcej o projektach i technologii firmy?
Obejrzyj Prezentację
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji i poprawy usług, zgodnie z polityką prywatności.