13/2/2023

Zakup domu na rynku pierwotnym

Podjęliście już decyzję o zakupie własnego domu? Teraz czeka Was wybór pomiędzy rynkiem pierwotnym i wtórnym. Każda z tych opcji ma swoje zalety oraz wady. W poniższym artykule przedstawimy kilka argumentów przemawiających za zakupem nowego domu bezpośrednio od dewelopera.

1. Smak nowości

Świadomość, że jesteś pierwszym właścicielem, a domu nikt wcześniej nie użytkował, może być bezcenna. W takim przypadku przy urządzaniu wnętrza nie trzeba się niczym ograniczać, ani dopasowywać do rozwiązań wprowadzonych przez poprzednich właścicieli. Nasze inwestycje zlokalizowane są w ustronnych miejscowościach w pobliżu dużych ośrodków miejskich. Kupując dom na osiedlu Nowa Bud stajesz się częścią młodej, lokalnej społeczności. Poza okolicznymi budynkami, nowa będzie cała infrastruktura na osiedlu.

2. Zmiany lokatorskie

Kupując nieruchomość na rynku pierwotnym klienci mają możliwość wprowadzania daleko idących zmian lokatorskich. Przykładowo instalacja systemu wentylacji mechanicznej, czy ogrzewania podłogowego w gotowym domu wymaga często skomplikowanego remontu. Implementacja tych systemów podczas budowy, będzie się wiązała ze znacznie niższymi kosztami. Jednocześnie należy pamiętać, że zmiany i udogodnienie wymarzone przez jednego właściciela mogą okazać się zupełnie zbędne dla innego. Lokal z rynku pierwotnego może zostać dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Podobnie jak w przypadku rynku wtórnego, przed podjęciem decyzji możesz obejrzeć dom pokazowy, co pozwala to na zapoznanie się z układem pomieszczeń znacznie lepiej niż tylko analizując plany i wizualizacje.

3. Nowoczesna technologia

Pamiętaj, że dom z rynku pierwotnego to nowoczesne materiały i technologie, dostosowane do coraz bardziej restrykcyjnych norm. Budynek zbudowany kilka lat temu w zdecydowanej większości przypadków będzie droższy w utrzymaniu niż nowy budynek. Technologia szkieletowa stosowana przez Nowa Bud zapewnia wysoką efektywność energetyczną zgodną z aktualnymi standardami.

5. Bezpieczeństwo

Transakcja z deweloperem jest znacznie bardziej bezpieczna od zakupu na rynku wtórnym. Masz pewność, że status prawny działki będzie sprawdzony, a wszystkie formalności z urzędami dopięte na ostatni guzik. Deweloper pomoże Ci również w przygotowaniu dokumentów niezbędnych do uzyskania kredytu hipotecznego. Warto również pamiętać, że prawo chroni nabywców domów na rynku pierwotnym (np. poprzez rachunki powiernicze). Dodatkowo, nabywca ma pewność, że nieruchomość powstaje z odpowiednich materiałów i z zgodzie z przepisami. W przypadku starych domów, klient często nie ma możliwości weryfikacji co kryje się pod tynkiem.

6. Remonty

Domy Nowa Bud sprzedawane są w zamkniętym stanie deweloperskim. Oznacza to, że w cenie lokalu dostaniesz 3-szybowe okna PVC, drzwi wejściowe, piec z instalacją grzewczą, podłączone media (woda, gaz), pomalowane na biało ściany oraz wiele więcej. Dodatkowa praca ogranicza się w zasadzie do położenia podłogi, zamontowania drzwi wewnętrznych, wykończenia łazienek i kuchni, umeblowania reszty lokalu oraz zagospodarowania ogrodu. Jeśli kupisz dom na rynku wtórnym musisz liczyć się z pewnym stopniem zużycia budynku, a często koniecznością remontu generalnego już na wstępie. Koszty utrzymania nowego domu zbudowanego w energooszczędnej technologii szkieletowej mogą być znacznie niższe od tradycyjnego domu kupionego na rynku wtórnym.

Nie przegap okazji

Wciąż nie jesteś przekonany do domu rynku pierwotnego? Umów się na spotkanie, na którym obejrzysz dom pokazowy, poznasz zakres możliwych zmian lokatorskich i uzyskasz odpowiedzi na wszystkie pytania. Poznaj naszą pełną ofertę, wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń pod 733-850-850.

Miło mi cię poznać

Zarezerwuj konsultację i spotkanie

Dziękuję

Wkrótce oddzwonimy
Proszę sprawdzić jeszcze raz
Chcesz wiedzieć więcej o projektach i technologii firmy?
Obejrzyj Prezentację
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji i poprawy usług, zgodnie z polityką prywatności.